Filtry do wody, z uwagi na swoją popularność zyskały wiele różnych form. Filtr do wody to już nie tylko dzbanek filtrujący, ale także filtr pod zlew, a dokładniej – skuteczny system filtracji z elegancką baterią do wody filtrowanej prosto z kranu i filtrem o żywotności nawet do roku! Jaki rodzaj filtra do wody wybrać: filtr pod zlew czy dzbanek? Który wybrać do domu? Poznaj różne rodzaje filtrów do wody i sprawdź, który będzie najlepszy dla Ciebie!
Filtry do wody to praktyczne urządzenia bez których trudno wyobrazić sobie przygotowywanie napojów i posiłków lub codzienne nawadnianie się. Dzięki nim, nie musimy wychodzić do sklepu, dźwigać ciężkich butelek do domu. Jednak na przestrzeni lat i wskutek rosnącej popularności wybór filtra do wody stał się pewnym wyzwaniem!
Wybierając filtr do wody należy rozważyć i wziąć pod uwagę wiele rzeczy – m.in. nasz styl życia, układ kuchni, wygodę czy liczbę domowników. Na dodatek zarówno filtry pod blat, jak i dzbanki z filtrem, mają swoje zalety i wady. W tym artykule wyjaśnimy różnice w instalacji, wygodzie użytkowania i funkcjonalności. Sprawdź, jaki filtr będzie idealny dla Ciebie i Twojej rodziny!
Gdy woda z kranu nie ma idealnego smaku, zapachu lub gdy chcesz mieć pewność, że nie ma w niej metali ciężkich czy drobinek pochodzących z instalacji – nadszedł czas na wybór filtra do wody.
Dzbanek filtrujący ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia swobodne przenoszenie. Nie wymaga instalacji w jednym miejscu, przez co możesz zabrać go ze sobą wszędzie – nawet w podróż, do kampera, pokoju hotelowego czy gdziekolwiek indziej!
Kolejną jego zaletą jest niska cena. Są one dużo tańsze niż filtry pod zlew, przez co stanowią przystępną opcję dla tych, którzy chcą uzyskać czystą wodę o doskonałym smaku przy ograniczonym budżecie. Ponadto, ich użycie nie wymaga wiedzy technicznej, są też łatwe w czyszczeniu i konserwacji.
Minusem dzbanka z filtrem może być jego ograniczona pojemność. W dzbanku możemy przefiltrować tylko pewną ilość wody za jednym razem. Nie powinno to jednak stanowić problemu dla singla, może być jednak niedogodne dla większej rodziny. Na przefiltrowanie wody trzeba też – w przypadku dzbanka z filtrem – poczekać chwilę. Niedogodnością może być także to, że zajmuje miejsce na blacie. Może być to szczególnie dokuczliwe na małych przestrzeniach, gdzie powierzchnia blatu nie jest duża. Jeśli cenisz sobie przestrzeń roboczą lepszą propozycją może być dla Ciebie filtr pod zlew.
Filtr pod zlew instaluje się pod blatem kuchennym, a dokładniej – w szafce pod zlewem. Filtry pod zlew stają się coraz popularniejsze ze względu na swoje niekwestionowane zalety. Są przede wszystkim poza zasięgiem wzroku, ukryte w szafce i przez to nie zabierają miejsca na blacie.
Umożliwiają też bardzo szybką filtrację wody i czerpanie wody prosto z kranu bez konieczności czekania na przefiltrowanie. To sprawia, że idealnie nadają się w przypadku, gdy nasz pobór wody filtrowanej i zapotrzebowanie na nią są spore. Filtry pod zlew są też niezwykle wydajne i skuteczne. Jeden wkład filtrujący starcza nawet na 24 miesiące!
Za niedogodność niektórzy mogą uznać konieczność instalacji. Warto jednak pamiętać, że w przypadku filtrów pod zlew Dafi – instalacja jest niezwykle prosta i szybka. Na dodatek oferowane są zestawy systemów filtrujących, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie części będą do siebie pasowały. Do wyboru są także stylowe i eleganckie baterie trójdrożne – także w kolorze czarnym lub złotym – które pozwalają na korzystanie z jednego kranu na wodę filtrowaną i wodociągową ciepłą i zimną (wszystko z poziomu jednej baterii). Pewnym minusem filtrów pod zlewem, zwłaszcza w porównaniu z dzbankiem filtrującym, może być ich cena. Systemy pod zlewem zwykle jednak oferują bardziej zaawansowaną filtrację oraz zdecydowanie wyższy komfort użytkowania.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów do wody. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę mechanizm filtracji, wydajność, funkcję, oraz cenę. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni filtr do wody? Poziom zużycia wody, szacunkowy budżet, stopień zanieczyszczenia wody, charakter zanieczyszczeń.