Naturalnie odpowiedzialni

Nasza praca niesie ze sobą wielką odpowiedzialność, dlatego działamy tak, by nie szkodzić środowisku naturalnemu, a z drugiej strony pomagamy innym w rozwoju.

PRZEWIŃ dzbanke

Maciej Bursztein

Członek Zarządu,

Dyrektor ds. rozwoju Formaster Group,

właściciel marki Dafi

Misję naszej firmy zdefiniowaliśmy w dwóch słowach „Naturalnie odpowiedzialni”. Stale dążymy do tego, by ograniczyć wpływ naszej działalności produkcyjnej na środowisko naturalne do absolutnego minimum. Na tym jednak nie poprzestajemy. Czujemy się społecznie zobowiązani do wspierania działań, mających na celu utrzymanie ekosystemu we właściwym stanie. Myślenie w kategoriach ekologii wyznacza kierunek naszego dalszego rozwoju. Dbamy o pszczoły, nasze dobro narodowe i obszary wyjątkowe pod względem przyrodniczym, ale dla nas to dopiero początek.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Formaster Group, właściciel marki Dafi, od zawsze skupia się na dbałości o ekologię. Wdrażamy innowacyjne rozwiązania mające na celu redukcję wpływu działalności spółki na środowisko naturalne, jednocześnie inspirując i edukując innych. Od 2022 roku uczestniczymy w programie PGE „Naturalnie, że Energia”, dzięki któremu pozyskana przez nas energia elektryczna pochodzi w 100% z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

 

Certyfikat PGE 2022

Inicjatywy bieżące

Operacja czysta rzeka

Już od marca spotkamy się przy wspólnych porządkach w ramach 6-stej edycji Opracji Czysta Rzeka. Również w tym roku Dafi jest Sponsorem Staregicznym jednej z największych w Polsce akcji sprzątania rzek i bierze czynny udział w akcjach porządkowych. Ale czy można dbać o rzeki za pomocą… mody? Okazuje się, że TAK!
Marka Dafi zaprasza projektantów do udziału w konkursie pn. Na fali zmian, promującym dbanie o czystość rzek.


ZOBACZ WYNIKI

Rzeka

STWORZYLIŚMY EKO-POJEMNIKI

Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy specjalne kontenery, do których zalecamy wrzucać zużyte filtry dzbankowe i butelkowe. W taki sposób zapewniamy ich prawidłowy recykling. Mapa pojemników

WYKONALIŚMY W KIELCACH MURAL OCZYSZCZAJĄCY POWIETRZE

W Kielcach przy ulicy Karczówkowskiej 12 wykonaliśmy mural z dwójką astronautów, szukających swojego miejsca na innej, nowej i lepszej planecie. Koncepcja jest kontynuacją kampanii marki ,,Kosmiczne wyzwanie” z aktorem Tomaszem Kotem. Projekt bezpośrednio oczyszcza powietrze, ponieważ użyto do niego ekologicznych farb antysmogowych i oczyszczających. Ma moc filtracji porównywalną do 250 drzew!

KORZYSTAMY Z EKOLOGICZNYCH MATERIAŁÓW

Wykorzystujemy zarówno ekologiczne materiały biurowe, tj. papier ksero i koperty z papieru z recyklingu, jak również papierowe torby w naszych punktach sprzedaży.

Inicjatywy /archiwalne/

Parasol dla Natury

Głównym celem projektu, realizowanego wspólnie ze stowarzyszeniem MOST, jest ochrona gatunków zagrożonych wymarciem i ich siedlisk. Wytypowano cenne przyrodniczo miejsca, nieobjęte dotąd żadnymi formami ochrony, a także tzw. gatunki parasolowe. Ich ochrona powoduje również roztoczenie opieki nad innymi przedstawicielami fauny i flory.

parasol dla natury

Witaj w pasiece Dafi

W 2019 roku założyliśmy własną pasiekę, wierząc, że przyczyniamy się do ochrony tego gatunku. Nad 20 ulami czuwa Mistrz Pszczelarstwa z Ligi Ochrony Przyrody.

Angażujemy się społecznie

W laboratorium Dafi przeprowadzane są lekcje dla dzieci, a w 2019 roku zostaliśmy głównym sponsorem konkursu „Zaloguj czyste powietrze”, będącego częścią I Kongresu Ekologii Powietrza w Kielcach.