Jak należy filtrować wodę?

 1. Przed każdorazowym włożeniem nowego filtra umyj poszczególne elementy ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Następnie złóż je z powrotem w całość.
  Jeśli jesteś właścicielem dzbanka ze wskaźnikiem LED sensor:
  przytrzymaj znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on na niebiesko, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło, oznacza komunikat: przygotuj się do wymiany filtra. Po upływie 28 dni dioda zaświeci kolorem czerwonym, wówczas zmień filtr na nowy.
 2. Wymienny filtr umieść w zbiorniku dzbanka na wodę kranową, na koniec delikatnie go dociskając.
 3. Nałóż pokrywę zaczynając od włożenia przedniej części przy lejku, a następnie dociskając przy rączce.
 4. Przed pierwszym użyciem każdego wymiennego filtra dwa razy przefiltruj nim wodę z kranu
  (ma to na celu odpowietrzenie filtra i usunięcia mogących się z niego wydostawać mikro drobinek węgla aktywnego). Wodę tę możesz użyć np. do podlania kwiatków.
 5. Na koniec ustaw przypomnienie wymiany filtr. Użyj wskaźnika znajdującego się w pokrywie dzbanka.
  Jeśli posiadasz wskaźnik manualny: ustaw przesuwki na datę przypadającą za miesiąc od pierwszego włożenia nowego filtra.
  Jeśli jesteś właścicielem dzbanka ze wskaźnikiem LED sensor: przytrzymaj znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on na niebiesko, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło oznacza komunikat: przygotuj się do wymiany filtra. Po upływie 28 dni dioda zaświeci kolorem czerwonym, wówczas zmień filtr Dafi na nowy.