Pomoc

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące produktów Dafi. Pamiętaj, że możesz także skontaktować się z nami drogą mailową i telefoniczną.

 • Do czego służą butelki filtrująca?


  Butelki filtrujące służą do oczyszczania wody kranowej. Zawarty w nich filtr węglowy redukuje chlor oraz inne substancje negatywnie wpływające na smak i zapach spożywanej wody. Butelki filtrująca Dafi są wielokrotnego użytku, dzięki czemu ograniczasz ilość plastikowych odpadów. Jeden wymienny filtr zastępuje 300 jednorazowych półlitrowych butelek z wodą ze sklepu.


 • W jaki sposób działają?


  W butelkach filtrujących umieszczony jest filtr węglowy. Usuwa on nieprzyjemny smak i zapach chloru, który używany jest do dezynfekcji wody. Węgiel aktywny, znajdujący się w wymiennym filtrze, pozyskuje się z łupin orzecha kokosowego. Zapewnia on wysoką efektywność filtracji. Dzięki temu, że butelki są małe i ergonomiczne, można zawsze mieć je przy sobie i korzystać z niej wszędzie tam, gdzie jest dostęp do wody wodociągowej.


 • Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej Soft?


  Przy pierwszym użyciu butelki filtrującej Soft/filtra ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcją:

  1. Umyć wszystkie elementy butelki (oprócz filtra), używając w tym celu ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Następnie dokładnie wypłukać.
  2. Wypłukać filtr pod bieżącą, zimną wodą (około 30 sekund).
  3. Napełnić 2/3 butelki zimną wodą kranową, umieścić w środku filtr i zakręcić ustnik.
  4. Energicznie wstrząsnąć butelką kilka razy. Woda może przybrać szarawy odcień - to naturalne zjawisko. Wylać wodę i przepłukać butelkę.
  5. Napełnić butelkę zimną wodą kranową, zainstalować filtr oraz ustnik. Mocno naciskając opróżnić całą butelkę przez ustnik. Przepłukać butelkę i powtórzyć proces.
  6. Napełnić butelkę zimną wodą kranową. Woda nadaje się do spożycia.
  Uwaga! Butelki filtrującej Soft nie należy wyparzać ani myć w zmywarce (wysoka temperatura może spowodować odkształcenie lub całkowite zniszczenie produktu). Butelkę można myć wodą o temp. do 50 stopni C. Butelkowy filtr węglowy można wyparzać w osobnym naczyniu. Zalecany czas sterylizacji wrzątkiem: 60 sekund.


 • Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej Solid?


  Przed pierwszym użyciem i przy każdorazowej wymianie filtra:


  1. Umyj wszystkie elementy składowe butelki (oprócz filtra), używając w tym celu wody o temp. do 50°C i płynu do mycia naczyń.
  2. Filtr wypłucz pod bieżącą, zimną wodą (ok. 60 sek.), strumieniem skierowanym w otwory obudowy filtra.
  3. Napełnij butelkę wodą kranową, w specjalnej rurce umieść filtr, a następnie zainstaluj rurkę w butelce.
  4. Zakręć Twoją butelkę i ciesz się smaczną wodą, gdziekolwiek jesteś!

  Zbiornik butelki można myć w zmywarce,  zaś pozostałe elementy (zakrętka, rurka) zaleca się myć wodą o temp. do 50 stopni C. Butelkowy filtr węglowy można wyparzać w osobnym naczyniu. Zalecany czas sterylizacji wrzątkiem: 60 sekund.

  Pamiętaj! Podczas użytkowania w wodzie mogą pojawiać się drobinki węgla lub może ona przybrać szarawy odcień. To zjawisko całkowicie naturalne, które nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia.


 • Jak często należy wymieniać filtr?


  Filtr należy wymieniać co miesiąc.


 • Jaka jest wydajność jednego filtra?


  Jeden filtr uzdatnia do 150 litrów wody (odpowiednik stu półtoralitrowych butelek z wodą ze sklepu).


 • Czy można filtrować wodę z innego ujęcia niż wodociąg?


  Nie. Butelka filtrująca została stworzona do wody kranowej i jej celem jest usuwanie typowych zanieczyszczeń, które mogą się w niej pojawić. Doskonale radzi sobie z redukcją chloru, który ma negatywny wpływ na smak i zapach wody.


 • Czy można filtrować wodę z dodatkiem np. soku z cytryny?


  Butelka filtrująca została zaprojektowana do usuwania zanieczyszczeń mogących znajdować się w wodzie kranowej. Nie jest zalecane używanie jej do filtracji wody kranowej z dodatkami smakowymi.


 • Z jakich tworzyw wykonana jest butelka filtrująca Soft?


  Butelki filtrujące Soft produkowane są z wysokiej jakości tworzywa wolnego od szkodliwego bisfenolu A. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.


 • Z jakich tworzyw wykonana jest butelka filtrująca Solid?


  Butelki filtrujące Dafi Solid produkowane są z wysokiej jakości tworzyw, dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Zbiornik butelki wykonany jest z wytrzymałego Tritanu®, wolnego od szkodliwego bisfelonu A i S, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.


 • Czy filtry butelkowe Dafi pasują zarówno do butelki filtrującej Soft, jak i do butelki filtrującej Solid?


  Tak, ten sam wymienny filtr pasuje do obu typów butelek filtrujących.


 • Czym jest Tritan®?


  Tritan® to niezwykle wytrzymałe tworzywo, wolne od szkodliwego bisfelonu A i S, przez co bezpieczne dla zdrowia. Tritan® posiada estetykę szkła, jest lekki, nie pochłania zapachów. Ponad to można go myć w zmywarce.


 • Czy butelki filtrujące są wielokrotnego użytku?


  Tak, butelki filtrujące są wielokrotnego użytku. Butelka filtrująca Soft wykonana jest z tworzywa PET. Jednak symbol ,,jeden w trójkącie” odnosi się tylko do rodzaju tworzywa, sposobu jego recyklingu oraz możliwości zastosowania do produktów mających kontakt z żywnością. Należy zwrócić uwagę na to, iż tworzywo oznaczone symbolem ,,2" lub ,,3" również nie informuje o możliwości - kolejno dwukrotnego i trzykrotnego użycia. Nadane oznakowanie jest zgodne z wymogami prawnymi ujętymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r. w sprawie wzorów oznakowania opakowań, a cyfra „1” jest cyfrą porządkową i nie wskazuje na jednokrotność użycia, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną akredytowaną instytucję. Z ich wynikami można zapoznać się tutaj: https://dafi.pl/download/badania_hamilton.pdf

  Badania na migrację ewentualnych szkodliwych substancji przeprowadzane są w roztworze kwasowym, a zatem substancji znacznie bardziej agresywnej niż woda. Podczas testów wskazany płyn modularny znajduje się w butelce przez 10 dni i jest podgrzewany. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty od dostawcy surowca, co potwierdza bezpieczeństwo naszego produktu.

  Zbiornik butelki filtrującej Solid wykonany jest Tritanu®, który również jest materiałem wielkokrotnego użytku, wyjątkowo wytrzymałym i trwałym.

  W przypadku butelek Dafi (a w przeciwieństwie do wody sklepowej) klient ma pełną kontrolę nad sposobem i czasem przechowywania nalanej do nich wody. Zaś w przypadku wód sklepowych nieznany jest czas przechowywania oraz np. temperatura (silne przegrzanie podczas transportu), w jakiej woda przebywa, zanim trafi do spożycia.


 • Z czego składa się wymienny filtr?


  Filtr składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego pozyskiwanego ze spalania łupin orzechów kokosowych. To sprawia, że jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Ten sam rodzaj węgla używany jest jako lekarstwo przy problemach układu pokarmowego.


 • Czy butelki Dafi mogą być używane przez dzieci?


  Butelki filtrujące mogą być stosowane pod nadzorem rodziców przez zdrowe dzieci powyżej 3 roku życia. Należy unikać stosowania przez dzieci oddzielnych lub drobnych elementów butelek filtrujących, które mogą przedostać się do przełyku i spowodować ryzyko zadławienia.


 • Jaka jest data ważności nierozpakowanego filtra?


  Data ważności nierozpakowanego filtra wynosi 5 lat. Należy przy tym pamiętać o właściwym przechowywaniu, tj. w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu.


 • Czy filtracja powoduje zmianę smaku spożywanej wody?


  W wyniku kontaktu filtra węglowego z wodą, oprócz redukcji możliwych zanieczyszczeń, zmianie może ulec smak wody (zależy to od jakości wyjściowej wody z kranu). Ponadto filtracja wpływa na wzrost pH wody przefiltrowanej w stosunku do wody wodociągowej, co jest zjawiskiem korzystnym.


 • W wodzie pojawił się osad z węgla. Czy to wada filtra?


  Nie. Filtr składa się ze sprasowanego węgla aktywnego. Może się zdarzyć, że w wodzie pojawią się jego drobinki. Nie są w żaden sposób niebezpieczne dla zdrowia, gdyż filtr węglowy jest substancją pochodzenia naturalnego. Ten sam rodzaj węgla używany jest jako lekarstwo przy problemach układu pokarmowego.


 • Z filtra ukruszyło się trochę węgla, czy nadal mogę z niego korzystać?


  Tak. Filtr składa się ze sprasowanego węgla, ale jego forma nie ma żadnego wpływu na skuteczność filtracji.


 • Czy butelki filtrujące można umieszczać w lodówce?


  Tak. Wodę z butelek filtrujących można bez przeszkód przechowywać w lodówce. Niezalecane jest zamrażania filtra węglowego.


 • Po jakim czasie od napełnienia butelki należy spożyć wodę?


  By zapewnić świeżość i czystość, zaleca się zużycie wody w ciągu 12 godzin od napełnienia butelki.


 • W jaki sposób można zutylizować filtr?


  Sam filtr zawiera całkowicie naturalny węgiel i może bez problemu trafić do kosza na śmieci. Obudowa składa się z tworzyw sztucznych i powinna być umieszczona w pojemniku przeznaczonym do ich składowania.


 • Czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową?


  Należy filtrować wyłącznie zimną wodę wodociągową.


 • W jakich warunkach przechowywać filtr podczas przerwy w jego użytkowaniu?


  Ze względów higienicznych filtr należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (np. w lodówce), a butelkę myć wodą z płynem do naczyń.


 • W jaki sposób dbać o czystość butelek filtrujących?


  Butelki filtrujące należy myć regularnie w ciepłej wodzie z płynem.

  Butelki filtrującej Soft  nie należy myć w zmywarce oraz wyparzać wodą o temperaturze pow. 50°C (wysoka temperatura może spowodować odkształcenie lub całkowite zniszczenie produktu).

  Zbiornik butelki filtrującej Solid można myć w zmywarce.

  Butelkowy filtr węglowy (ten sam w obydwu rodzajach butelek) można wyparzać w osobnym naczyniu. Zalecany czas sterylizacji wrzątkiem: 60 sekund.


 • Do czego służy butelka termiczna?


  Butelka termiczna Dafi została stworzona z myślą o wygodnym i estetycznym przechowywaniu ulubionych napojów. Zachowuje wysokie i niskie temperatury, dlatego można z niej korzystać niezależnie od pogody.


 • Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki termicznej?


  Przed pierwszym użyciem butelki należy ją umyć ręcznie za pomocą delikatnego detergentu i szczotki do mycia butelek. Butelkę należy wycierać miękką szmatką do sucha.


 • Jakie napoje mogę przetrzymywać w butelce termicznej?


  W butelce termicznej możesz przechowywać zarówno wodę, jak i inne napoje, tj. herbata, kawa czy soki. Należy jednak pamiętać, aby napełniając butelkę gorącymi napojami, pozostawić ok. 2 cm wolnej przestrzeni od górnej krawędzi. W butelce nie należy przechowywać napojów gazowanych.


 • Z czego wykonana jest butelka termiczna?


  Nowoczesna butelka termiczna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal kwasoodporna, dzięki czemu butelka utrzymuje temperaturę zarówno zimnych, jak i ciepłych napojów, ale nie przenosi zapachów. Butelka termiczna jest wolna od szkodliwego bisfenolu A.


 • Czy w butelce pozostaje zapach po napojach?


  Dzięki użyciu bezpiecznej, wysokiej jakości stali kwasoodpornej, butelka nie przenosi zapachów napojów, co sprawia, że można korzystać z niej przez długi czas.


 • Czy butelka termiczna ma filtr?


  Butelka termiczna Dafi nie jest wyposażona w filtr. Przeznaczona jest do przechowywania nie tylko wody, ale również innych napojów, takich jak herbata, kawa czy sok. W ofercie Dafi dostępne są również butelki filtrujące


 • W jaki sposób dbać o higienę butelki termicznej?


  Butelkę należy myć ręcznie przy użyciu delikatnego detergentu i szczotki do butelek, a następnie wytrzeć miękką szmatką do sucha. Butelki nie należy myć w zmywarce.


 • Jak długo butelka termiczna utrzymuje temperaturę napoju?


  Butelka utrzymuje temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów do 12 godzin. Szczegółowe wyniki badań dostępne tutaj.


 • Czy butelka termiczna produkowana jest w Polsce?


  Butelka termiczna została wyprodukowana na zamówienie u dostawcy zewnętrznego. To produkt certyfikowany i skontrolowany zgodnie z polskimi oraz europejskimi normami jakości i bezpieczeństwa. Jego trwałość i niezawodność są zagwarantowane badaniami laboratoryjnymi.


 • Do czego służy dzbanek filtrujący


  Dzbanek filtrujący służy do doczyszczania wody kranowej, która poddana została wstępnemu procesowi uzdatnienia przez zakład wodociągowy. Dzięki zastosowaniu dzbanka filtrującego woda kranowa staje się idealna do picia i gotowania, ponieważ zyskuje lepszą jakość. Dodatkowo filtr zapobiega powstawaniu kamienia kotłowego w czajniku.


 • Jak należy filtrować wodę?


  1. Przed każdorazowym włożeniem nowego filtra umyj poszczególne elementy ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Następnie złóż je z powrotem w całość.
   Jeśli jesteś właścicielem dzbanka ze wskaźnikiem LED sensor:
   przytrzymaj znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on na niebiesko, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło, oznacza komunikat: przygotuj się do wymiany filtra. Po upływie 28 dni dioda zaświeci kolorem czerwonym, wówczas zmień filtr na nowy.
  2. Wymienny filtr umieść w zbiorniku dzbanka na wodę kranową, na koniec delikatnie go dociskając.
  3. Nałóż pokrywę zaczynając od włożenia przedniej części przy lejku, a następnie dociskając przy rączce.
  4. Przed pierwszym użyciem każdego wymiennego filtra dwa razy przefiltruj nim wodę z kranu
   (ma to na celu odpowietrzenie filtra i usunięcia mogących się z niego wydostawać mikro drobinek węgla aktywnego). Wodę tę możesz użyć np. do podlania kwiatków.
  5. Na koniec ustaw przypomnienie wymiany filtr. Użyj wskaźnika znajdującego się w pokrywie dzbanka.
   Jeśli posiadasz wskaźnik manualny: ustaw przesuwki na datę przypadającą za miesiąc od pierwszego włożenia nowego filtra.
   Jeśli jesteś właścicielem dzbanka ze wskaźnikiem LED sensor: przytrzymaj znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on na niebiesko, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło oznacza komunikat: przygotuj się do wymiany filtra. Po upływie 28 dni dioda zaświeci kolorem czerwonym, wówczas zmień filtr Dafi na nowy.

 • Jak długo powinien trwać proces filtracji?


  Proces filtracji trwa tak długo jak woda przepływa przez filtr i może wahać się od jednej do kilku minut.


 • Jaki jest termin ważności wymiennych filtrów?


  Termin ważności każdego filtra podany jest na opakowaniu. Po rozpakowaniu jego przydatność do użycia wynosi miesiąc, bez względu na ilość przefiltrowanej wody.


 • Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania?


  Tak, osoby dorosłe mogą zaspokajać pragnienie wodą wodociągową, przefiltrowaną w dzbanku Dafi, która jest bezpieczna, czysta i smaczna. Woda, która płynie w kranie spełnia restrykcyjne normy Unii Europejskiej i Ministra Zdrowia, dlatego – o czym nie wszyscy wiedzą – czasem niczym nie ustępuje niektórym wodom butelkowanym.

  • Jeśli cierpisz na określone choroby lub alergie bądź jesteś na diecie, przed zastosowaniem filtrów do wody skonsultuj się z lekarzem.

 • Czy filtrowaną wodę można podawać dzieciom i niemowlętom?


  Zgodnie z opinią Instytutu Matki i Dziecka, dzieci do 3 roku życia powinny spożywać wodę przegotowaną. Woda filtrowana jest odpowiednia dla dzieci powyżej 3 lat. Picie wody filtrowanej przez najmłodsze dzieci powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem pediatrą. Wodę taką można bezpiecznie podawać dzieciom, jeżeli nie ma przeciwskazań medycznych.


 • Jak często należy wymieniać filtr?


  Każdy filtr typu dzbankowe należy wymieniać co miesiąc od jego rozpakowania i włożenia do dzbanka. Poinformuje o tym znajdujący się w pokrywie dzbanka tzw. wskaźnik wymiany filtra, który należy ustawić od nowa przy każdorazowej comiesięcznej wymianie na nowy.

  Wskaźnik manualny wskaże dzień i miesiąc kolejnej wymiany filtra, zaś wskaźnik LED sensor po upływie miesiąca zaświeci się na czerwono. LED sensor posiada też funkcję, która sygnalizuje konieczność przygotowania się do wymiany filtra tydzień przed wymaganym terminem, wówczas dioda LED świeci się na żółto.


 • Z czego wykonany jest dzbanek filtrujący?


  Dzbanki filtrujące Dafi wykonane są z atestowanych tworzyw sztucznych, dopuszczonych do kontaktu z wodą przez odpowiednie instytucje, nie zawierających BPA (bisfenolu typu A). Wszystkie dzbankowe systemy filtrujące Dafi posiadają atest PZH, świadczący o ich bezpieczeństwie podczas użytkowania oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.


 • Czy dzbanek filtrujący posiada gwarancję?


  Tak, na dzbanek filtrujący zapewniamy 2-letnią gwarancję, która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych leżących po stronie użytkownika.


 • Jak długo działa wskaźnik LED sensor? Czy można w nim wymieniać baterię?


  Zamontowana wewnątrz bateria gwarantuje 3 lata właściwego działania. Bateria nie jest wymienna.


 • Czy filtry Dafi pasują też do innych dzbanków, np. Brita?


  Tak. Filtry Dafi są równie skuteczne jak ich niemiecki odpowiednik, ale tańsze, bo są produkowane w 100% w Polsce na bazie niemieckich surowców najwyższej jakości. Filtry pasują do wielu dzbanków filtrujących innych marek, np. Brita (nie dotyczy dzbanków Brita Maxtra+).


 • W jakich sklepach można zakupić filtry Dafi?


  Filtry Dafi dostępne są w wiodących sieciach handlowych, m.in. Rossman, Media Markt, RTV Euro AGD, Stokrotka, E.leclerc, Kaufland, Carrefour. Dokładną lokalizację sklepów w twoim mieście znajdziesz w zakładce „znajdź sklep”.


 • Jaka jest różnica między filtrami Classic a Unimax?


  Filtry te różnią się wydajnością. Filtr Unimax zawiera więcej złoża filtrującego, co przekłada się na zdolność przefiltrowania od 150 do 200 l wody, czyli o ok. 50 litrów więcej od filtra Classic. Filtr Unimax zalecany jest w przypadku większego zużycia wody, np. ze względu na liczną rodzinę. Oba filtry mają taki sam czas przydatności, który wynosi miesiąc od chwili rozpakowania i pierwszego użycia.


 • Czy filtry typu Classic nie zostaną wycofane z produkcji, jeżeli pojawiły się ich większe odpowiedniki typu Unimax?


  Nie zostaną nigdy wycofane, ponieważ wielu klientów posiada dzbanki modelu Classic, dodatkowo notujemy wysoką sprzedaż tego filtra. Jeśli potrzebujesz mniejszej wydajności filtra lub zależy ci na niższej cenie, to gwarantujemy możliwość wyboru.


 • Jakie składniki zawiera filtr Dafi?


  Zasyp filtrujący składa się z aktywowanego węgla i żywicy jonowymiennej.

  Węgiel aktywowany działa jak gąbka – absorbuje m.in. chlor i jego pochodne, detergenty, pestycydy i zanieczyszczenia organiczne. Jest to węgiel podobny do tego, który kupujemy w aptece w przypadku zatruć pokarmowych oraz tego używanego w maskach przeciwgazowych. Jest to substancja naturalna pozyskiwana najczęściej z wypalania łupin kokosa. Węgiel usuwa z wody nieprzyjemny zapach i poprawia jej smak.

  Żywica jonowymienna usuwa nadmiar soli powodujących twardość wody, która jest przyczyną osadzania się kamienia w urządzeniach AGD. Niektóre żywice mają zdolność wzbogacania wody w minerały, tak jak w przypadku filtrów Dafi Mg+.


 • Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie?


  Żadne filtry typu dzbankowego nie usuwają z wody bakterii, gdyż urządzenia te przeznaczone są do wody kranowej, która ze względu na restrykcyjne wymogi sanitarne nie może być skażona chorobotwórczymi mikroorganizmami (na podstawie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi). Do dezynfekcji wody kranowej służy chlor używany w wodociągach. Filtry dzbankowe usuwają go w procesie filtracji. Filtr zawiera w swym składzie węgiel aktywowany, który jest impregnowany srebrem, co zabezpiecza wnętrze filtra przed szybkim namnażaniem się bakterii, ale nie ma właściwości bakteriobójczych.


 • Jak utylizować zużyte filtry?


  Zużyte filtry można wyrzucić do kosza na śmieci. Tworzywo, z którego są wykonane jest w całości recyklingowalne, a zawartość wkładu filtrującego nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.


 • Czy można zwrócić filtr?


  Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) kupujący on line może bez podania przyczyny zrezygnować (w drodze odstąpienia od umowy) z towaru zakupionego w sklepie internetowym Dafi, w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar nie może nosić śladów użytkowania ani zniszczenia opakowania.


 • Czy dzbanek Dafi można myć w zmywarce?


  W zmywarce można myć wszystkie elementy dzbanka, oprócz pokrywy ze wskaźnikiem LED, którą należy ostrożnie myć ręcznie dla uniknięcia zalania części elektronicznej.


 • Jak usunąć biały nalot, który osadził się na pokrywie dzbanka?


  Aby zapobiec zabrudzeniu dzbanka przy każdej wymianie filtra, należy umyć wszystkie elementy dzbanka, wodą z płynem do naczyń. Ewentualny kamień, który może osadzać się na dzbanku, można usunąć wodą z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego.


 • Dlaczego na dnie dzbanka pojawił się zielony nalot?


  Ponieważ w mokrym i naświetlonym środowisku może dochodzić do rozwoju glonów. Aby temu zapobiec należy przechowywać dzbanek w miejscu zacienionym lub w lodówce i myć przy każdorazowej wymianie filtra.


 • Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?


  Filtr powinien być zanurzony w wodzie, lecz jeśli czasem zapomnimy o tym, nie wpłynie to znacząco na pogorszenie się jego właściwości filtrujących.


 • Po otworzeniu foli, widoczne są krople wody?


  Kropelki wody to skutek sterylizacji filtrów parą wodną w temperaturze 100°C. Para ta skrapla się, dzięki czemu wnętrze filtra pozostaje wilgotne – jest to korzystne dla zachowania optymalnych parametrów mieszanki filtrującej.


 • Co zrobić, gdy z filtra wysypuje się mieszanka filtrująca?


  Nasze linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane, mogło wystąpić niewystarczające zgrzanie siateczki filtrującej z czapeczką filtra lub jej zawinięcie, czego powodem jest wysypywanie się złoża. Mimo doskonalenia procesów kontrolnych czasem nie udaje się tego wyeliminować. Przy każdy zgłoszonym nam przypadku tego typu niezwłocznie wymienimy filtr na nowy.


 • W dzbanku po pierwszym użyciu pojawiły się drobne czarne drobinki. Czy są niebezpieczne?


  Jest to zjawisko naturalne. Te drobinki to cząsteczki węgla aktywowanego, które stanowią część mieszanki filtrującej. Cząsteczki te nie mają w żadnym wypadku negatywnego wpływu na zdrowie. Granulowany węgiel jest produkowany z łupin orzecha kokosowego. Jak każdy produkt pochodzenia naturalnego, łupiny orzecha kokosowego odznaczają się naturalną zmiennością struktury. Ostatecznie odspojone, małe drobinki węgla aktywowanego mogą przedostawać się wraz z wodą filtrowaną na dno dzbanka. Cząsteczki węgla znajdującego się w filtrze filtrującym są odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń chemicznych. Węgiel stosowany w filtrach jest podobny do tego spożywanego podczas zatruć pokarmowych.

  Ze względu na zwiększoną zawartość węgla aktywowanego w filtrze pH+, pierwsze filtrowana woda alkaliczna może mieć znacząco ciemny odcień.


 • Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną?


  Istotny dla jakości wody filtrowanej jest czas od momentu przefiltrowania wody do jej użycia i nie powinien być dłuższy niż 12 godzin. Po tym czasie wodę należy wylać (np. podlać kwiatki) i ponownie napełnić dzbanek filtrujący. Podczas przerwy w użytkowaniu dzbanek wraz z filtrem należy przechowywać w miejscu chłodnym, nienasłonecznionym lub w lodówce.


 • Czy filtry usuwają mangan i żelazo?


  Nie mamy w ofercie filtra usuwającego z wody mangan i żelazo.


 • Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?


  Podczas procesu filtracji usuwany jest tylko nadmiar tych soli, które odpowiedzialne są za powstawanie kamienia kotłowego w procesie gotowania. Ponadto filtr zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne: piasek, rdzę i drobne zawiesiny. Przefiltrowana woda nie jest całkowicie zdemineralizowana (tak jak woda destylowana, która nie jest przeznaczona do picia). W wodzie nadal pozostają zawarte w kranówce sód i potas. Aby dodatkowo zmineralizować wodę, należy użyć filtrów Dafi Mg+ i pH+.


 • Czy filtrować miękką wodę?


  Tak, jeśli przeszkadza Ci jej zapach i smak (np. chlor).


 • Jaka jest różnica pomiędzy filtrami, jak dobrać najlepszy dla mnie spośród Dafi Standard, MG+, pH+ i AGD+?


  Przejdź do tabeli porównawczej w zakładce filtry Dafi


 • W jaki sposób działa filtr Dafi Mg+?


  Woda przefiltrowana przez filtr Mg+ zawiera jony magnezu głównie w postaci wodorowęglanów. Dzienne zapotrzebowanie na magnez dla dorosłego człowieka wynosi ok. 300 mg/l. W jednym litrze wody przefiltrowanej przez filtr Dafi Mg+ znajduje się średnio ok. 30 mg/l magnezu. Jest to wartość średnia, co oznacza, że zmienia się ona podczas miesięcznego użytkowania filtra i waha się od 45 mg/l do 15 mg/l (po ok. 120 litrze).


 • Czy wodę przefiltrowaną przez MG+ można gotować?


  Tak, wodę przefiltrowaną przez filtr Mg+ można gotować. Filtr ten jednak dedykuje się przede wszystkim osobom, które chcą wzbogacić wodę w magnez, mogąc tym samym korzystać z jej zalet tuż po przefiltrowaniu, bez konieczności jej gotowania.


 • Jak działa filtr pH+?


  Stosując filtr pH+ uzyskujemy wodę alkaliczną, z ujemnym potencjałem ORP, dodatkowo wzbogaconą w magnez. Podczas filtracji z wody zostaje usunięty chlor i substancje mogące zakłócać jej smak i zapach. Codzienne picie wody alkalicznej pozwala dostarczyć do organizmu minerały alkaliczne, wzmocnić siły witalne, uzupełnić urozmaiconą dietę i zachować równowagę kwasowo-zasadową. Wody tej nie powinno się gotować – w ten sposób traci ujemny potencjał oksydo-redukcyjny. Co więcej, gotowana woda alkaliczna może przybrać mleczny kolor. Wody alkaliczne są doceniane zarówno na dalekim wschodzie, USA, jak i w Europie, a szczególnym uznaniem cieszą się w Japonii i Korei Południowej, gdzie spożywane są od dawna. Wszystkie produkty Dafi powstają na terenie Polski z najlepszej jakości komponentów.

  Ze względu na zwiększoną zawartość węgla aktywowanego w filtrze pH+, pierwsze filtrowana woda alkaliczna może mieć znacząco ciemny odcień.


 • Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?


  Jeżeli woda nie przepływa przez filtr, wyjmij go z dzbanka, potrząśnij nim i zainstaluj ponownie. Czasami zdarza się, iż mieszanka filtrująca może ulec zapowietrzeniu, które wyeliminujemy potrząsając filtrem. Jeśli to nie poskutkuje skontaktuj się z nami poprzez formularz dostępny na stronie.


 • Czy produkty marki Dafi wytwarzane są w Polsce?


  Urządzenia do filtracji wody kranowej produkowane są w Polsce, w dwóch fabrykach, zlokalizowanych w województwie świętokrzyskim. Nieliczne surowce, wykorzystywane w procesie produkcyjnym, muszą zostać sprowadzone spoza naszego kraju. Wynika to z ich niedostępności na polskim rynku bądź niespełniania, założonych przez markę Dafi, wysokich standardów użytkowych. Butelka termiczna została wyprodukowana na zamówienie u dostawcy zewnętrznego. Jest certyfikowana, spełnia wymogi polskich oraz europejskich norm jakości i bezpieczeństwa. Jej trwałość i niezawodność gwarantowane są wynikami badań laboratoryjnych.


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

800 703 048
Bezpłatna infolinia jest czynna:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8:00 - 16:00

Napisz do nas

info@dafi.pl